Radyo iLAC Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows XP Giriş Şifresini Unuttum Sorunu Çözümü

YazarMesaj
RADYOiLAC
SERDAR BEY
SERDAR BEY
RADYOiLAC

Erkek Mesaj Sayısı : 479

Windows XP Giriş Şifresini Unuttum Sorunu Çözümü Empty
MesajKonu: Windows XP Giriş Şifresini Unuttum Sorunu Çözümü   Windows XP Giriş Şifresini Unuttum Sorunu Çözümü I_icon_minitimePaz Ekim 19, 2008 1:48 am

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda size başımıza gelebilecek senaryolardan birinin çözümünü anlatıcam.

Önemli şifreleri unutmayız ama ya unutursak naparız?

Administrator girişi yapıp kullanıcı şifresini kaldırmak;

Bu basit yöntem o an için çoğumuzun aklına gelmeyebilir. Yapılacakları sırasıyla özetlersek;

Bilgisayarımıza reset atıyoruz. Ram sayma ve bios ekranları geçtikten sonra F8 tuşuna birkaç kez basalım. Eğer boot ekranı gelirse (HDD,CD-ROM gibi seçenekler vardır) HDD seçip devam edelim ve hemen ardından birkaç kez daha F8 e basalım. (F10 veya F12 de olabilir. Sisteden sisteme değişir.) Sanırım istediğimiz ekrana geldik. Windows Güvenli Kip seçim ekranı…

Bu Ekranda Ağ desteğiyle güvenli mod yahut komut istemiyle güvenli modlardan birini seçelim ve devam edelim. Yükleme işlemleri bittiğinde bize giriş yapmak istediğimiz hesabı sorma ekranı gelecektir. Bu ekranda Administrator hesabını seçelim ve devam edelim. (Administrator hesabı da şifreli ise 2. yöntemi okumalısınız.) Administrator hesabından giriş yaptıktan sonra Başlat=>Denetim Masası seçelim. Kullanıcı Hesapları na geçelim. Şifreli olan kullanıcı hesabımızı seçip Parolayı kaldır seçeneğine tıklayalım. Şifre sormayacaktır. Ardından bilgisayarımızı yeniden başlatabiliriz.

Bakıyoruz şifre kalkmış

Windows XP Giriş Şifresini Unuttum Sorunu Çözümü
1 sayfadaki 1 sayfası